Joninės - tai ne tik ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose, tai giliai lietuvių tradicijose įsišaknijusi šventė. Lietuvoje trumpiausios nakties linksmybės siejamos su smagiais papročiais, tokiais kaip vainikų pynimas, meilės bei vestuvių burtai, žoliavimas ir kupoliavimas, paparčio žiedo ieškojimas, laužų kūrenimas, šokinėjimas per ugnį ir, žinoma, šašlykų kepimas.
Patys skaniausi šašlykai turi būti nei per daug riebūs, nei per daug sprangūs, geriausia - aukso viduriukas. Todėl minkštesnės ir sveikesnės mėsos nei kalakutiena nerasite. Ši paukštiena nekaloringa, joje gausu baltymų, aminorūgščių, B grupės vitaminų, geležies, o pati mėsa išlieka sultinga ir nepraranda savo maistingųjų medžiagų.
Kai ruošiate šašlykų mėsą, supjaustykite maždaug 3-5 cm kubeliais arba tokio dydžio, koks jums patogiausias valgyti. Šašlykams ruošti jokiu būdu nesirinkite šaldytos mėsos, niekuomet neišgausite malonaus skonio! Aliejus minkština mėsą, todėl mažas šlakelis reikalingas ruošiant marinatą. Marinatui naudoti galima pačius įvairiausius prieskonius, pavyzdžiui, svogūnai minkština mėsą ir suteikia itin gardų aromatą, juos galime kepti kartu su pačiu šašlyku ir pateikti kaip garnyrą.
Puikaus skonio suteikti gali ir vynas, alus, vaisių ir uogų sultys, pomidorų ir obuolių tyrelės, rauginti pieno produktai, citrusiniai vaisiai, nepabijokite ir šviežių prieskoninių žolelių. Visgi vienam receptui reiktų pasirinkti tam tikrą derinį, o ne visus ingredientus. Kalakutienai tinka įvairūs marinatai: medaus ir kajeno pipirų marinatas, medaus, grūdėtųjų garstyčių ir serbentų marinatas, kalakutienai artimi ir egzotiški skoniai - mangų ir čili pipirų marinatas. Šiai paukštienai labai tinka ir apelsinai - juos reiktų supjaustyti storais griežinėliais, išspausti ir sulčių, berti kario ir natūralių prieskoninių žolelių. Natūralaus jogurto marinatui bus reikalingas česnakas, čili pipiras, karis, pipirai.