Pradžia /  NAUJIENOS  /  Kokią triušieną rinktis vaikiškai košytei?  / 

Kokią triušieną rinktis vaikiškai košytei?

Mėsa - pagrindinis natūralios geležies ir cinko šaltinis

Kūdikiai auga labai greitai, dėl to būtinas maisto kiekis ir pobūdis, jo įvairovė, kinta ypač sparčiai: nuo visus organizmo poreikius patenkinančio krūties pieno, iki kasdienio individualaus valgiaraščio, susidedančio iš įvairių produktų. Papildomai primaitinti kūdikį pradedama nuo 6-ojo gyvenimo mėnesio. Papildant racioną mėsa, - ypač svarbu ją tinkamai pasirinkti. Mėsa - pagrindinis maisto ingredientas, padedantis išvengti geležies stokos ir mažakraujystės. 

Specialistai pataria kūdikiams ir vaikams naudoti įvairios liesos mėsos. Triušiena yra viena iš tinkamiausių mėsų, turinčių daug baltymų, vitamino B12 ir greičiausiai įsisavinančių mėsos produktų. Dažnai tėveliai skundžiasi, kad jų vaikai alergizuoja mėsai. Triušiena - mažiausiai alergenų turintis produktas, tad ir kūdikiai bei vaikai retai turi neigiamą reakciją į šią mėsą.

„Lapino puota" tiekiamai triušienos mėsai yra naudojami jauni 2,5-3 mėnesių triušiai, sveriantys 1,1-1,6 kg. Tokio amžiaus ir svorio triušiena yra sveikesnė, nes neturi riebalų, minkštesnė ir skanesnė. Jauna mėsa visada lengviau ir greičiau paruošiama, lengviau virškinama. 

Daugiausiai naudingų maistinių medžiagų mėsa išsaugo tuomet, jei yra verdama ar troškinama garuose. Iki 3 metų vaikams rekomenduojama tik virta mėsa (tradiciniu būdu arba garuose). Jei patiekalui ruošti naudojama šaldyta mėsa, - ji turi būti atšildoma palengva ir pakartotinai nebeužšaldoma. 

Ruošiant patiekalus iš mėsos, mėsą rekomenduojama virti stambesniais gabalais, kad išliktų kuo daugiau maisto medžiagų. Ji turėtų būti verdama pasūdytame vandenyje, nerekomenduojami jokie kiti prieskoniai, nebent natūralios prieskoninės žolelės (petražolės, krapai). Virti rekomenduojama ant silpnos ugnies. Gerai išvirta mėsa turi būti minkšta ir sultinga.

Sutrintą mėsytę geriausiai patiekti su paruošta daržovių tyrele arba grūdų košėmis (netinka mėsą valgyti su riebiomis pieniškomis košėmis). Kai vaikui atsiranda noras kramtyti (apie 8-9 mėnesį), mėsos labai sutrinti nevertėtų.

Pastebėjome, kad malta triušiena lengviau susitrina ir nepalieka mėsos „siūlelių", tad vaikams ypač skanu ir lengva valgyti. Dažnai tėveliai renkasi smulkintą triušieną dėl patogumo ir lengvo pateikimo. Mažomis porcijomis sudalintą „Lapino puota" triušieną galite įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose, tad nusipirkus mėsa visuomet bus šviežia.