Pradžia /  NAUJIENOS  /  „Gero skonio“ klubas pavasario startą sveikino gurmanišku susitikimu Vilniaus širdyje  / 

„Gero skonio“ klubas pavasario startą sveikino gurmanišku susitikimu Vilniaus širdyje

Ar gali būti geresnis atsisveikinimas su kalendorine žiema, nei vakaras, kupinas gurmaniškų patiekalų ir akiratį plečiančių istorijų? Vasario 29-ąją, ketvirtadienį, paskutinę šaltojo sezono dieną, „Gero skonioklubas savo bičiulius ir partnerius pakvietė į pirmąjį šiemet susitikimą. Jis vyko restorane „Rib Roomsostinės širdyje.

Žurnalo „Geras skonis“ inicijuotas klubas savo viešnages restoranuose visoje Lietuvoje rengia jau daugiau kaip porą dešimtmečių. Besikeičiantys miestai, restoranai, kintantys metų laikai, ryškūs virtuvės meistrai bei jų patiekalai, gastronomijos pasaulio naujienos – tokioje kelionėje nėra vietos rutinai.

Jaukus vakaras „Rib Room“, įsikūrusiame „Holiday Inn Vilnius“ viešbutyje, svečių buvo akivaizdžiai lauktas. Vakarienei dar tik ruošiantis startuoti, susirinkusieji aktyviai pažindinosi, o seni pažįstami dalinosi naujienomis. Juk šiltojo sezono startas tarsi žymi ir naują pradžią.

Kaip liudija restorano pavadinimas „Rib Room“, šios vietos išskirtinumas – netradiciniais būdais pagaminti šonkauliai. Tačiau svečius pasveikinusi restorano Dovilė Joana Pakalkaitė užtikrino, jog čia galima mėgautis ir klasikinės pasaulio virtuvės kūriniais. Kokio aukšto lygio yra šio restorano patiekalai, galėjo įsitikinti patys vakarienės svečiai. „Rib Room“ virtuvės šefas Miroslvas Styčinskis su savo komanda pavergė ne tik išskirtiniais deriniais, bet ir kūrybiškais patiekalų pavadinimais, tarkim, „Juodi debesys“ ar „Pasaka apie triušį“. Talentingas „Ribb Room“ šefas – išskirtinė asmenybė, daug patirties jis sėmėsi užsienio restoranuose, o jo vaizduotės, atrodo, nevaržo jokios ribos.

Žinoma, tam kad gimtų ypatingi patiekalai, būtini kokybiški ingredientai. Tuo pasirūpino ištikimi ir nauji „Gero skonio“ klubo partneriai. Trijų rūšių mėsą – sausai brandintą angus jautieną, antieną bei triušieną – virtuvės komandai tiekė UAB „Baltic Larus“, ištikimas klubo partneris, vakarienėje atstovautas rinkodaros direktorės Rūtos Burdzilauskaitės. Tie, kas „Gero skonio“ klube lankosi ne pirmąsyk, jau yra įsiminę smagias jos užduotis, kūrybiškiausiems garantuojančias smagius ir gardžius prizus.

Ypatingos jautienos, charakteringosios antienos ir subtilios triušienos patiekalai prašosi kruopščiai atrinktų gėrimų. Subtilių patiekalų ir vyno deriniais tą vakarą rūpinosi UAB „Turleksa“ su vyno žinove Vanda Paleckienė priešakyje. Ši įmonė, įkurta vyno entuziastų, Lietuvoje platina išskirtinius, tarptautiniuose konkursuose pripažintus vynus ir stipriuosius gėrimus. Vakarienės „Rib Room“ dėmesio centre atsidūrė vynai iš Ispanijos, kurie buvo derinti prie visų patiekalų. V.Paleckienė atskleidė kiekvieno jų subtilybes, tad svečiai turėjo progą ne tik degustuoti, bet ir praplėsti savo akiratį.

„Gero skonio“ klubo vakarienės tęsiasi jau per porą dešimtmečių, tačiau ilgaamžiškumu joms nedaug nusileidžia dar vienas vakarienės „Rib Room“ partneris – įmonė „Jokado“, jau beveik 17-a metų Lietuvos ir Baltijos šalių rinkai tiekianti HoReCa sektoriui ir kitiems specifiniams verslams skirtą aprangą bei avalynę. Ši įmonė itin vertinama už puikią pasiūlą, lankstumą bei operatyvumą, klientams ji gali pasiūlyti klasikinių nuo prijuosčių iki kartu su dizaineriais kurtos išskirtinės aprangos. Kaip juokavo įmonės atstovės, daliai restoranų verslo profesionalų „Jokado“ yra tapęs kone bendriniu žodžiu, šaunančiu į galvą, vos tik prireikia kokios nors darbo aprangos detalės.

„Gero skonio“ klubo susitikimui tąvakar „dirigavusi“ gastronomijos žurnalistė Jūratė Sprindžiūnaitė akivaizdžiai mėgavosi pristatydama kiekvieną patiekalą. O vakarieniaujantiems beliko gėrėtis ir vaizdu, ir skoniu. Virtuvės šefas rūkytą anties krūtinėlę derino su rūkytomis juodųjų sezamų samanomis bei jūros dumblių ir riešutų sviesto kremu. O, tarkime, triušieną lydėjo oringi grybai su lašinukais bei karamelizuoti česnakai. Prie pastarojo patiekalo itin tiko ispaniškas vynas iš Chardonnay vynuogių. Paskutiniu skanėstu, žinoma, tapo desertas, šefo intriguojančiai pavadintu „Paskutinis žaidimas“. Neeilinio skonio saldžiojo kūrinio pagrindu tapo crème brûlée, ant staliukų jis atkeliavo baltu sauso putojančio vyno kompanijoje.

 

Nuotraukos - renginio organizatorių.