Pradžia /  RECEPTAI  /  ANTIENA  / 
Aksominės tekstūros paštetas
ingredientai
500 g. Lapino Puota švž. ančiukų kepenėlės
300-500 ml. Pienas
3 vnt. Svogūnai
2 skiltelės Česnakas
120 g. Sviestas (kambario temperatūros)
1 v.š. Pomidorų pasta
3 v.š. Vištienos sultinys
Pagal skonį Druska
Pagal skonį Šviežiai malti juodieji pipirai

Aksominės tekstūros paštetas

130 min.
6-8 porcijos
Gaminimas

1. Kepenėles nuplaukite, nusausinkite, pašalinkite plėveles ir gyslas. Užpilkite kepenėles pienu ir palikite keletui valandų pamirkti. Dėl to kepenėlės bus minkštos ir švelnios.
2. Svogūnus supjaustykite nedideliais kubeliais ir susmulkinkite šiek tiek česnako skilteles.3. Didelėje keptuvėje ištirpinkite 60 g sviesto ir ant vidutinės ugnies jame pakepkite svogūnus ir česnaką su žiupsneliu druskos, kol suminkštės. Tai užtruks apie 10 minučių. Vis pamaišykite.
4. Išimkite svogūnus su česnaku į dubenį, padidinkite ugnį ir likusiuoseriebaluose 5-6 minutes (ne ilgiau) apkepkite pusę kepenėlių. Svarbiausia - kepenėlių neperkepti: iš pradžių jos kepamos, kol ant kepenėlių paviršiaus pasirodo raudonos mėsos sultys, tada apverčiamos ir vėl laukiama, pasirodant sulčių, o tada jau traukiamos iš keptuvės. Jei reikia, išvalykite keptuvę, ištirpinkite joje gerą šaukštą sviesto ir apkepkite likusias kepenėles. Sudėkite jas pas svogūnus ir pirmą kepenėlių dalį. Užpilkite sultiniu, išmaišykite, atidėkite į šalį.5. Tegul iš lėto atvėsta: geriausia, kad kepenėlės su sultiniu ir svogūnais padraugautų bent keletą valandų.
6. Kai kepenėlių ir svogūnų mišinys visiškai atvės, sumalkite jį (su visu atvėsusiu sviestu) per pačias smulkiausias mėsmalės skylutes arba nedidelėmis porcijomis susmulkinkite virtuviniame kombaine.7. Dideliame dubeny gerai išsukite likusį sviestą (maždaug 45-60 g). Gautą kepenų masę ir pomidorų pastą dėkite į dubenį su išsuktu sviestu ir gerai išmaišykite, kol paštetas taps vientisas ir tolygus. Maišydami, pagal skonį, įberkite druskos ir maltų juodųjų pipirų.

 

 Dėkojame MUKATANAS už receptą!

Atgal į receptų sąrašą