Pradžia /  RECEPTAI  /  ANTIENA  / 
Keptas ančiukas + morkų garnyras
ingredientai
1 Lapino puotos šviežio ančiuko
1 citrinos
pusės apelsino
3-4 skiltelių česnako
žiupsnelis Druskos, pipirų, persilado
Apie 1-1,5 litro verdančio vandens
Glazūrai sumaišyti:
2 v.š. sojos padažo
Pusės citrinos sulčių
1 v.š. klevų sirupo
1 a.š. medaus

Keptas ančiukas + morkų garnyras

240 min.
4 asmenims
Gaminimas
  1. Pirmiausia ančiukas nuplaunamas tekančiu vandeniu (tiek vidus, tiek išorė) ir nusausinamas popieriniais rankšluosčiais. Tada nupjaustomas riebalų perteklius. Ančiuko oda įpjaustoma rombais, stengtis nepažeisti raumeninės dalies. Ties sparneliais ir šlaunelėmis, oda subadoma, kad riebalai geriau ištekėtų.
  2. Ančiukas atsargiai nuplikomas verdančiu vandeniu (tai patogiausia daryti laikant jį virš plautuvės arba didelėje kepimo formoje). Nuplikant, pradeda lydytis riebalai, tai leidžia odelei iškepti traškesnei. Vandens perteklius vėl nusausinamas popieriniais rankšluosčiais.
  3. Ančiukas įtrinamas prieskoniais iš išorės ir vidaus. Citrina, apelsinas ir česnakai supjaustomi, dedami į ančiuko vidų, tai duoda papildomo skonio bei sultingumo. Po kepimo, šis „įdaras“ pašalinamas.
  4. Man patogiausia ančiuką kepti ant grotelių, po apačia padėjus skardą, į kurią nubėga besilydantys riebalai. Kepti ančiukas dedamas į įkaitintą iki 210 laipsnių orkaitę, po 10 minučių, temperatūra sumažinama iki 160 laipsnių ir taip kepama apie 1,5 val kas 15-20 min patepant ančiuką nutekėjusiais riebalais.
  5. Po 1,5valandos kepimo, užtepamas sluoksnis glazūros, temperatūra padidinama iki 180 laipsnių. Kepama dar apie 20-30 minučių, per tą laiką glazūros tepimas pakartojamas dar 2-3 kartus. Iškepęs ančiukas pries pjaustant paliekamas pastovėti 15 minučių. Skanaus!

 

Už receptą ir nuotraukas dėkojame Meilė per skrandį. 

Atgal į receptų sąrašą